ازفیلم های علمی تخیلی تا واقعیت در سال 2014

 در سال 2014 چند رونمایی انجام شد که طی چند سال آینده به بازار خواهند آمد این محصولات  بی شباهت به داستان های علمی تخیلی نیستند یا به عبارت بهتر ماشین های موجود  در داستان های علمی تخیلی به واقعیت پیوستند .

1- خودرو (اتومبیل) خودگردان :
اولین بار که تصویری از  خودرو خودگردان که  می تواند بدون راننده حرکت کنند را در فیلم هالیوددی به نام”The 6th Day” در سال 2000 تولید شده است دیدم و از این ایده خیلی هیجان زده شدم و هیچ وقت فکر نمیکردم شاید روزی شانس سوار شدن ماشینی با این ویژگی عجیب را داشته باشم هر چند این فیلم اولین بار نبود که این ایده را  در فیلم های  علمی تخیلی نمایش داده  است بلکه اولین بار می گردد به سریال knight rider که در سال 1982 به نمایش گذشته است اما امروز این داستان علمی تخیلی به واقعیت تبدیل شد بله حتمی شما هم در رسانه ها و خبر ها خوانده یا شنیده اید و این ایده توسط شرکت گوگل تحت عنوان ماشین گوگل امسال رسانه ای شد اما از سال 2009 در حال آزمایش می باشد . ویژگی مهم این اتومبیل این است خود گردان می باشد و به صورت اتوماتیک حرکت می کند و احتیاج به راننده ندارد ! حتمی در رسانه ها در مورد این خبر پیشتر از این شنیده اید اما اگر ندیده اید برای اطلاعات بیشتر اینجا مراجعه کنید .

اما تاریخچه علمی اتومبیل یا ماشین های خودگردان یا اتوماتیک به ده 20 میلادی در شهر نیویرک برمی گردد برای اطلاعات بیشتر در خصوص تاریخچه به اینجا مراجعه کنید.

از ویژگی های فنی عجاب آوری که در این ماشین و دیگر ماشین ( وسایل) موجود در این مطلب می باشد خودداری می کنم که مطلب به درازا نکشد.

2-تخت شناور ( Hoverboard ):

تصویر متحرک تخت شناور فیلم future part iii

برد شناور اولین بار در فیلم Back to the Future Part II  به نمایش در آمد وتصویر متحرک بالا قسمتی از این فیلم می باشد همانطور که از عنوان فیلم مشخص است در خصوص آینده می باشد و نویسنده این فیلم نامه که در سال 1989 تصور می کرده است که این Hoverboard جزی از آینده می باشد .

این پیش بینی در تابستان 93 یا به عبارت دیگر در تابستان 2014 دست خوش سو استفاده گروهی شد که از دستگاهی رو نمایی کردن تحت عنوان huvrboard قرار گرفت و فیلمی برای فریب مردم درست کردن و بعد از بررسی های این فیلم ( اینجا را کلیک کنید برای دیدن این فیلم ) کاشف به عمل امد این ویدیو تقلبی می باشد و با ترفندهای سینمایی این فیلم درست شده است و واقعیت علمی ندارد . برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید

در آخر پاییز 93 در کمال ناباوری بار دیگر از تخت شناور دیگری رونمایی شد که این بار hoverBoard حقیقی بود و باعث شگفتی در فضای مجازی شد ( برای اطلاع از باز خورد این رونمایی از تخت شناور هشتگ #hoverboard را جستجو کنید)

تصویر یا عکس HoverBoard

برای دیدن ویدیو hoverboard در یوتوب اینجا را کلیک کنید .

3- خودرو پرنده (flying car ) :
این اتومبیل پرنده با عنوان aero mobil در شبکه مجازی از آن یاد می شود اتومبیل پرنده ای است که آزمایش های فنی خود را پشت سر گذشته است و طبق گفته تولید کنندگان قرار است تا سال 2016 به بازار ارائه شود.
تصویر اتومبیل پرنده یا خودرو پرنده aeromobil
ایده ماشین پرنده نیز برای اولین بار در سینما در فیلم Back to the future II به نمایش در امد برای اطلاعات بیشتر در خصوص تاریخچه اینجا را کلیک کنید .

سایت شرکت سازنده : www.aeromobil.com

تصور کنید تکنولوژی hoverBoard با ماشین خودگردان ترکیب شود خروجی آن می شود تاکسی و ماشین های که در فیلم عنصر پنجم (The Fifth Element ) می باشد و امروز فکر می کنم آ روز زیاد دور نیست . اما خروجی این داستان های علمی تخیلی چیست ! 1- به هر چیزی که بشر بتواند فکر کند روزی دست می یابد 2-  تمامی تکنولوژی ها ساخته شده در آینده الکتریسیته استفاده می کنند نه با بنزین یا گاز و با توجه پیشرفت که در خودرو های هیبرید وجود دارد می توان نتیجه گرفت که مصرف گاز و بنزین به عنوان قوه محرک ماشین های آینده کنار گذشته می شود و فقط در تولیدات بنیادی از نفت استفاده خواهد شد .

البته موارد تاثیر گذار دیگری در سال 2014 معرفی و رونمایی شد اما در این متن سعی بر این بود تمرکز بر روی اتومبیل ها ( خودرو ها) آینده باشد .

منبع تصویر متحرک بردشناور
منبع تصویر متحرک بردشناور hoverboard
منبع عکس ماشین پرنده

Author: حسن تفرشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *