به بهانه استارتاپ ویکند شیراز

 

استارتاپ ویکند شیراز
استارتاپ ویکند شیراز

امروز فرصتی دست داد که بعد از مدت طولانی وب برو را به روز رسانی کنم البته به بهانه استارتاپ ویکند شیراز ,تا به امروز عزیزانی چون دکتراستارتاپ (به عنوان مربی) ‍‍و برنامه صفر و یک (حامی رسانه ای ) و سمانه نصیحت کن (یکی از برگزار کنندگان) و دیگران هر کدام از زاویه ای به این رویداد نگاه کردن و نوشتن و باتوجه به این موضوع واینکه بنده نیز به عنوان عضوی کوچک از جامعه مجازی در استارتاپ ویکند شیراز حضور داشتم و نیز به این بهانه وب برو رو بعد از انتقال به آدرس جدید webbro.ir را بروز رسانی و آغازی دوباره به نوشتن کردم

اما اولین موضوعی که خیلی جالب بود در پیش از برگزاری استارتاپ شیراز هشتگ #swmamasani و همچنان این جریان زنده است و این داستان برایم جالب از این زاویه بود که برگزاری این همه استارتاپ در ایران خوب است یا بد ؟؟
پیش از برگزاری و حضور در استارتاپ شیراز که برخلاف همه باورها که ایرانیان نمی توانن کار تیمی خوب انجام دهند و موفق نیز باشند بنده هم مخالف برگزاری استارتاپ ویکند در این وسعت بودم .

اما از مزایا که در خصوص حضور در استارتاپ ویکند بگذریم همین موضوع کافی و لازم برای برگزاری استارتاپ ویکند در شهرهای مختلف می باشد که ببینم و ببیند کار تیمی می توان انجام داد و موفق بود . با اعتماد و احترام به تصمیم گروهی می توان موفق بود .

موضوع دوم که قابل عرض است , همکاری در عین رقابت و همراه با احترام می باشد. بعد از برگزاری استارتاپ ویکند این موضوع نظر بنده را به خود جلب کرد و اینکه فلان کس با فلانی در یک پیاده سازی ایده ی رغیب محسوب می شوند و یا از قبل مشکل دارند دلیل نمی شود که در عین رقابت  , همکاری  همراه با احترام وجود نداشته باشند و این امر باعث پیشرفت و موفقیت دو رقیب خواهد شد هر چند هنوز بعضی ها در لایه های پنهانی ار رفتار ممکن است با ماسک احترام و همکاری رفتار کنند و  این نوع از تعامل اجتماعی را نوعی زرنگی و سادگی فرد مقابل محسوب کنند اما به قول ضرب المثل معروف:
سعدی که ادب مرد به از دولت اوست شما اگر دولت مرد باشی و بی ادب ولی به دلیل عوارض های جانبی این عارضه شما نه توان کار تیمی دارید نه جذب نیروی متخصص و در بلند مدت مطمنا به شکست و عوارض جانبی آن رو به رو خواهید شد . نمونه بارز آن را همگان به خاطر داریم.

Author: حسن تفرشی

6 thoughts on “به بهانه استارتاپ ویکند شیراز

  1. دوست داشتم مطالب سربسته رو باز می کردی و می نوشتی. به نظر من هزینه کردن هزینه برای این رویداد حکم دادن شهریه یه ترم دانشگاه بود. یعنی سه روز اندازه یک ترم آموزش خواهید دید و با افرادی توانمند آشنا خواهید شد.

    ضمناً داخل پاراگراف یکی مونده به آخر نوشتی” لایحه های پنهانی “…

  2. هر چند من از قافله جدا شدم کلا، ولی من هم نیاز به برگزاری همچین رویدادهایی رو شدیدا احساس میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *