کتاب مهرآبه

کتاب مهرآبه -حسن تفرشی

کتاب مهرآبه  اولین کتاب داستان من می باشد این داستان در گروه جریان ذهن سیال  قرار دارد ، توسط انتشارات H&S Media  در شهریور سال 1395 به زبان فارسی منتشر شده است و برای خواندن صفحات اولیه داستان اینجا را کلیک کنید .

این کتاب در فروشگاه های آمازون : امریکا :: کانادا :: بریتانیا :: فرانسه :: آلمان :: ایتالیا :: اسپانیا :: هند :: ژاپن : بوک دیپازیتوری (ارسال رایگان به تمامی کشورهای دنیا) :: و سایر فروشگاه‌های معتبر کتاب ::  قابل خرید می باشد و در صورت عدم دسترسی به فروشگاه‌های فوق می‌توانید از طریق پی‌پل برای خرید نسخه چاپی اقدام کنید یا ، می توانید از طریق   فروشگاه گوگل‌پلی از طریق پی‌پل برای خرید نسخه الکترونیک اقدام  نمائید .

اگردر ایران زندگی می کنید   ، برای خرید نسخه الکترونیک محافظت شده  مبلغ ۵٫۰۰۰ تومان به یک موسسه خیریه (پیشنهاد: خیریه محک ) پرداخت و کپی فیش واریز را به ایمیل ناشر (ketab@hands.media) ارسال کنید.

مقدمه این داستان را دکتر و نویسنده خانم الهام جم زاد به شرح زیر قلم زده است :

“تا آن جا که در حافظه تاریخ به یاد مانده است, هیچ گاه ، انسان از اندیشه و رؤیای بهتر زیستن فارغ نبوده و همیشه ، نگاه او برای یافتن آینده ای بهتر و سامان یافته تر, دور دستها را نظاره کرده است.
رؤیای مزبور, در زندگانی انسان ، به گونه های مختلفی تبلور یافته است که بارزترین نمونه ی آن را در اندیشه ی بهشت گمشده (مدینه فاضله) می یابیم. آرمان شهر زمینی که در آن از نابسامانی و دغدغه های جوامع موجود ، اثری نیست ، علاوه بر بهشت آسمانی موعود ، رؤیای همیشگی انسان بوده است و گمان نمی رود که تا پایان تاریخ نیز, تغییری بر آن رود. اما همین اندیشه ، خود ، در میان اوراق تاریخ ، تعیّنات گوناگونی یافته و هر یک از اندیشه وران بزرگ تاریخ ، تصویری ویژه از آن بر صفحه ضمیر انسانها ، نقش کرده اند. گذشته از تصاویر مختلف آنان، در این رابطه ، یک امر در وهله نخست مسلّم می نماید و آن، عظمت و اهمیتی است که این موضوع, در مجموعه تفکرات و آرزوهای بشر داشته و جایگاه ویژه و ممتازی که در نمودار اندیشه ی وی به خود اختصاص داده است…
شاعران و نویسندگان برای خلق بسیاری از آثار از صور ذهنی و تمثیل خویش کمک می گیرند که این عناصر ریشه در ناخودآگاه ذهنی دارد.و گاه از عمق آرزوها و ناکامیهای بشر در دنیای حاضر سخن میگوید و گاه روح را با پیوستن به ناخود آگاه جمعی با آنان که بسیار پیشتر میزیسته اند یگانه می کندکه چنین یگانگی را میتوان در بین شخصیت های داستان پیش رو دید.
در این اثر در بستر کلی روایت، رویای آرمان شهر در قالب مهرآبه بارها از زبان شخصیت های اثیری و زن مثالی که ریشه در ناخودآگاه فردی و جمعی قهرمان داستان دارند رخ می نماید و بخشی از سفر روحی قهرمان داستان را بیان می کند و گونه ای از گرایش روان به سوی کمال و تمامیت را نشان می دهد و فرد در سایه ی آشتی با نیمه ی ناشناخته ی روح به آغازی دوباره دست می یابد .آرزویی که در قالب هستی در ذهن داوود تجلی می یابد و او را به دور دست های رمز و رازگونه ی بهشت گمشده هدایت می کند.
همچنین ،در این اثر یک ایده پردازی از آیین کهن میتراییسم و احضار آن درمناسبات عصر حاضر صورت گرفته است که حائز اهمیت است و در جای جای روایت و بخصوص دربخش های آغازین و پایانی آن ، دانای کل داستان گوشه ی چشمی به آن دارد و نوعی ارتباط ویژه بین آیین مهر و آرمانشهر ذهنی فرد ایجاد کرده است. در مجموع قهرمان داستان با جریان سیال رفت و برگشت بین واقع و خیال و شکستن مرزهای خواب و بیداری و حصارهای زمان و مکان مخاطب را بارها با خود درین سفر تعالی روح همگام و همراه می سازد و ذهن مخاطب را به چالش می کشد تا اینکه سرانجام به نوعی یگانگی و جمع بندی دست می یابد و در یک سوم پایانی روایت بعد از تمام فراز و فرود های داستانی ماجرای این رویای بیداری به پایان می رسد . “

لینک انتشارات : H&S Media

لینک کتاب در شبکه اجتماعی گودریدز

لینک صفحات رایگان در گوگل ریدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *